SERIÁL: Mamon


fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Seznam dílů    Podobné seriály    

80% 25 hlasů
seriál / thriller, krimi Česká republika, , 60 min., 2 série / 14 dílů, od 18 let

Režie:
Herci: , , , , , více...



Ukázka



Hlavním hrdinou příběhu je novinář, který se zabývá kauzou kolem významného státem řízeného podniku. Při zajišťování podkladů ke vznikající reportáži narazí novinář na kontroverzní informace týkající se jeho vlastního bratra, který je do skandálního případu osobně zapleten
Uprav informace o seriálu

Komentář k seriálu No tak, sláva, po 25 letech od revoluce tu konečně máme něco, co svojí kvalitou připomíná televizní produkci na vyspělém Západě.
Problém spočívá v tom, že tohle vlastně není český výtvor, celé je to sakumprdum oprásknuté ze skandinávského seriálu téhož jména (tj.podobný případ, jako Terapie). Což by – čistě teoreticky – nemuselo vadit, pokud neznáte originál. Ale, i když ho neznáte (jako třeba já), působí seriál tak nějak... nečesky.
Co se samotného příběhu týče, trpí překombinovaností, což se dalo čekat, a celá zápletka s osudovým spolčením je příliš kostrbatá a vzhledem k tomu, že Mamon se jinak snaží vypadat jako realistické zobrazení současnosti, i zatraceně nevěrohodná.
Na férovku píšu, že být tohle zahraniční dílo, byl bych mnohem přísnější a možná bych ani seriál nepovažoval za hodný sledování. Ale tady mě hodně bavila právě ta česká stopa, především pak herci, i ten přístup, že zkušení matadoři hrají spíš vedlejší role, zatímco v těch hlavních se objevují mně neznámé tváře.
Mamon je jedna z prvních vlašťovek, která k nám přináší jinde již běžnou úroveň televizní zábavy. Řemeslo konečně zvládneme, teď už to jen chce přijít taky s vlastním obsahem, něčím autorským a výsostně českým, a bude to super!
75 %
Všechny komentáře k seriálu 4+ Napiš komentář k seriálu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní seriál

Popis seriálu Mamon

V Central Energy, energetickém gigantu s významnou státní účastí, se schyluje k privatizaci. Proces provází nemalý zájem veřejnosti, který vzbudil článek investigativního novináře Petra Vlčka, bratra generálního ředitele této společnosti. Záhadná úmrtí, strach, odhodlání a osobní zájmy - to vše je společným jmenovatelem Mamonu, české verze úspěšného norského formátu. Privatizace, korupce, tunelování, pravda - od devadesátých let hojně skloňované termíny - v hlavní roli dynamického příběhu plného věrohodných vyšetřovacích postupů, morálních dilemat, obětování, strachu, napětí a nebezpečí, které hrozí každému, kdo se ve vybrané společnosti chová, jako by neměl co ztratit.


Podobné seriály

Mentalista VI (12)
(The Mentalist VI) Kdo s čím zachází Programátor, jehož firma pracuje pro Pentagon, zemře...
dnes 13.50
Nova
Námořní vyšetřovací služba VII (1)
Pravidla či následky Tým zvláštních agentů, kteří operují mimo vojenské velení, musí vyše...
dnes 14.35
Prima
Námořní vyšetřovací služba L. A. X (1)
(NCIS LA X) Žít a zemřít v Mexiku Agenti Námořní vyšetřovací služby se vydávají do Mexika...
dnes 17.15
Prima Cool
Podobné seriály
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pátek 1. 7. 2022 Svátek má Jaroslava
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz