SERIÁL: Řím


fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Ukázka    Fotky    Seznam dílů    

87%
akční / drama / romantický / válečný / akční / drama / romantický / válečný, seriál Velká Británie/USA, , 60 min., 2 série / 22 dílů, od 18 let
Rome
DVD od 23.11.2006 MagicBox

Režie: , , , více...
Herci: , , , , , více...Ukázka
01:05Rok 52 před Kristem. Čtyři sta let po založení republiky je Řím nejmocnějším městem světa. Kosmopolitní metropole s miliónem obyvatel tvoří srdce obrovského impéria. Republika založená na principech sdílené moci a nelítostné individuální soutěživosti nikdy nedovolí jedinému muži získat absolutní moc. Avšak nyní se otřásají samotné základy těchto principů, podryté korupcí a nesváry. Po osmi letech válčení se dva vojáci Lucius Vorenus a Titus Pullo bezděčně ocitají ve víru událostí, které ovlivní dějiny celého Říma. Láska a zrada, vládci a otroci, muži a jejich ženy.
Uprav informace o seriálu

Komentář k seriálu „As we cross the Rubicon, the dye is cast, the blood will flow (Ex Deo – Legio XIII)“
Tvůrci seriálu Řím to mají s divákem jako já vážně lehké. Jelikož mi tahle historická epocha přijde nad jiné přitažlivá, ale zároveň ji neznám tak detailně, abych mohl kritizovat případné faktické nepřesnosti. Naopak si ještě chrochtnu blahem, jak se to při tak zábavném seriálu dovzdělám.
V základních věcech jako bitvy či závažná politická rozhodnutí se Řím drží historických faktů a postav, ale jejich osobní život již podléhá dramaturgické licenci. Filmařům stačila jedna zmínka o vojácích 13.Legie Luciu Vorenovi a Titu Pullovi v „Zápiscích o válce galské“, aby z nich učinili nerozlučnou dvojku (charakterově samozřejmě totálně odlišnou) a hlavní postavy celé série. Někdy je dějová hutnost a množství zvratů v jejich liniích snad až přehnané, ale ti kluci mě nikdy nepřestali bavit.
K tomu dokonalý Caesar, ještě lepší Marcus Antonius, intrikující a poživačná římská smetánka. Octavianus Augustus je v každém historickém filmu líčen jako osvícenec bez poskvrny … tady na něco podobného zapomeňte.
Oceňuji, že filmaři věděli, kdy zatroubit konec a odejít na vrcholu; lepší finále, než bitvu u Actia a její „aftermath“, už by stejně nenašli.
Viděno se skvělým dabignem (a posledním pro Borise Rösnera).
„An era of change comes, border frontiers secured, build the foundation lost, Pax Romana (Ex Deo – Cry Havoc)“
90 %
Všechny komentáře k seriálu 10+ Napiš komentář k seriálu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní seriál

Popis seriálu Řím

Řím je výpravná sága z originální produkce HBO, jejímiž hrdiny jsou dva obyčejní římští vojáci, kteří se náhodně zapletou do historických událostí starověkého Říma. Dramatický seriál o lásce a zradě, pánech a otrocích, manželech a manželkách zachycuje bouřlivou dobu, v níž zhynula republika a zrodilo se císařství. Píše se rok 52 před Kristem. Čtyři století po vzniku republiky je Řím nejbohatší město světa, centrum rozlehlé říše a kosmopolitní metropole, v níž žije milion obyvatel. Republika vznikla na základech rozdělení moci, což chránilo společnost před absolutismem. Nyní se však toto zřízení rozpadá a pohlcují je korupce a společenské výstřelky. Vládnoucí třída extrémně zbohatla, zatímco sparťanská disciplína a sociální harmonie je v troskách. Mezi jednotlivými třídami zeje hluboká propast, právní a politický systém je oslaben a moc se stále víc přiklání k armádě. Po osmi letech války Gaius Julius Caesar dobyl a obsadil území Galů a nyní se vrací do Říma. Přivádí s sebou legie zocelených vojáků, jen jemu oddaných mužů, kteří v bojích získali neuvěřitelné bohatství - otroky, zlato a další kořist. Vojevůdce chce prosadit populistický program s radikálními sociálními změnami. Aristokracie je zděšena. Vyhrožuje Caesarovi, že ho obžaluje z válečných zločinů, pokud se svými vojáky vstoupí do Říma. Mocenskou rovnováhu udržuje Senát, kde má Caesar starého přítele, spojence a učitele jménem Pompeius Magnus. V této situaci dva vojáci z Caesarovy 13. legie, Lucius Vorenus a Titus Pullo, dostanou rozkaz, aby zachránili ukradenou standartu, jež je symbolem Caesarových legií. Tím začíná řetěz událostí, díky nimž se dvojice zaplete do klíčových dramat ve starověkém Římě.logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Středa 27. 9. 2023 Svátek má Jonáš
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz