SERIÁL: Sňatky z rozumu   díl: I/3 - (3. díl)


fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Fotky    Seznam dílů    Podobné seriály    

87% 24 hlasů
seriál / thriller Československo,
< Předchozí díl3. z 5 dílůNásledující díl >

Režie:
Herci: , , , , , více...UkázkaHana Váchová se po Tongrázově smrti zotavuje z pokusu o sebevraždu a rodiče ji stále nutí do známosti s Joskem, ale nakonec je zapomenut. Amant Bětuše Váchové Meduna zemřel na choleru. Doktor Vácha je penzionován a rodina se stěhuje do Prahy. V roce 1867 se císař nechá korunovat na uherského krále, ale českou korunu odmítá. Úředníci zakazují Bornovi označit podnik česky, Born zorganizuje vlasteneckou manifestaci a vydělá na tom. Z Ameriky se do Prahy vrací Vojta Náprstek a předvádí první model šicího stroje. Born se zavazuje převzít prodej tohoto vynálezu a seznamuje se s Hanou Váchovou, členkou emancipačního Amerického klubu. Born je za vlasteneckou činnost zatčen, zatčen je rovněž Nedobylův kočí Pecold kvůli účasti na žižkovské dělnické manifestaci. Je ve stejné cele s Bornem, ale zatímco Born je propuštěn, Pecold dostane několik let. Valentina Nedobylová čeká dítě, odjíždí za Nedobylovými rodiči. Potkává se s Bornovou, chce jí pomoci napravit vztahy s manželem, protože nevěra se provalila, ale při cestě do Prahy dojde ke srážce a obě ženy zahynou. Martin Nedobyl je kvůli manželčině smrti v krizi, nepomůže ani bývalému nadporučíkovi, dnes už redaktorovi Hafnerovi, který se u Nedobyla přimlouvá za Pecoldovu rodinu....
Uprav informace o dílu

Komentář k seriálu Jak je možné, že v šedesátých letech vznikaly takové skvosty (a dokonce i začátkem normalizačních let sedmdesátých - opomenout Dva písaře bych si neodpustil) - a dnes je něco koukatelného absolutní výjimkou?
Všechny komentáře k seriálu 7+ Napiš komentář k seriálu a získej DVDPopis dílu I/3

Soudní rada Vácha nebyl povýšen a tak dcery zůstaly neprovdány. Aby se rada vyhnul posměchu maloměsta, odstěhoval se s rodinou do Prahy. Dcery Hana a Bětuše si vydělávaly šitím. Ostrý protislovanský kurz vídeňské vlády vyvolával v českém národě neskrývaný odpor. Obchodník Jan Born se čile zúčastňoval táborů lidu a byl zatčen. Sdílel vězení s Matoušem Pecoldem, kočím z Nedobylova podniku. Zatímco Born byl brzy propuštěn, Pecolda čeká odsouzení na několik let žaláře. Bornova žena Líza již zcela propadla mileneckému vztahu a manžel její nevěru odhalil. Valentinčino šťastné manželství s Martinem Nedobylem je naplněno očekáváním dítěte. Ale Valentina se vypraví za nevěrnou dcerou a stane se tragické železniční neštěstí.


Podobné seriály

Pod jedním nebem (1/3)
(Der gleiche Himmel) Obyčejní lidé a jejich vypjaté osudy v soukolí ideologií, špionáže a ...
dnes 23.45
ČT2
Velkolepé století II (68)
(Muhtesem Yuzyil) Tak jak sultán toužil po moci, tak toužil i po ženách, jeho harém proslu...
zítra 00.20
Barrandov
Námořní vyšetřovací služba XI (20)
Stránka nenalezena Tým zvláštních agentů, kteří operují mimo vojenské velení, musí vyšetř...
zítra 01.10
Prima
Podobné seriály
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pátek 5. 3. 2021 Svátek má Kazimír
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz