SERIÁL: Bílá královna


fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Seznam dílů    Podobné seriály    

77% 819 hlasů
seriál / thriller, dobové Velká Británie, , 60 min., 10 dílů, od 15 let
The White Queen

Režie: , ,
Herci: , , , , , více...UkázkaNový historický seriál z produkce společnosti Starz, natočený podle bestsellerových románů Philippa Gregory, se odehrává v nejbouřlivější období britské historie.
Uprav informace o seriálu

Komentář k seriálu Velkoryse rozmáchlý projekt s anglických dějin s impozantní výpravou a dobrými herci, trpící trošku v první části nepřehledností děje a zmatením postav, později pak chvílemi zbytečnou rozvláčností.
+ Napiš komentář k seriálu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní seriál

Popis seriálu Bílá královna

The White Queen je vzrušující příběh o ženách, které se zmítají v nebezpečném boji o trůn. Čelí přitom některým z nejkrutějších hráčů v dějinách, kteří se nezastaví před ničím, aby dosáhli to, co je v jejich zájmu, a podpořili své nejbližší. Jedná se o epický příběh o lásce a ztrátě, pokušení a lží, zradě a vraždě, který je vetkán do životů tří rozdílných žen. Elizabeth Woodville, Margaret Beaufort a Anne Neville - každá z nich bojuje o moc a hýbe kulisami dějin. Píše se rok 1464 a Anglie je již devět let devastované válkou o legitimního anglického krále. Válkou, ve které bojují dva rody téže rodiny - rod Yorků a rod Lancasterů. Mladého a ďábelsky krásného potomka rodu Yorků Eduarda IV. korunují za anglického krále. Za svou korunu vděčí mistrovskému manipulátorovi Lordu Warvicku přezdívaného "Stvořitel králů". Warvickovy plány na ovládnutí království se však začnou hroutit, když se Eduard zamiluje a tajně ožení s nádhernou mladou vdovou Elizabeth Woodville. Lord s nevolí vnímá dopad nové královny a je rozhodnut udržet si své postavení za každou cenu. Okouzlující a podmanivá Elizabeth Woodville se za krále vdává z lásky, ale uchvátit ho se jí podaří pouze s pomocí své matky Jacquetty, samozvané čarodějnice. Elizabethinou úhlavní protivnicí se stává neochvějně loajální příslušnice Lancasterů Margaret Beaufort, hluboce věřící žena, která je připravena obětovat svůj život, aby její mladý a jediný syn Jindřich Tudor usedl na trůn. Do boje se zapojuje i Anne Neville, dcera Lorda Warwicka, která je ve skutečnosti loutkou v rukou svého otce. Mladá a ambiciózní Anne však po čase vezme osud do vlastních rukou a vdá se za králova mladšího bratra Richarda, vévody z Yorku ..


Podobné seriály

Temný kraj (6)
Hříšníci 2/2 Petr Kraj je spolu s kolegy z oddělení vražd a s policisty z okresního odděl...
dnes 20.15
Prima
Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti IV (5)
(Law & Order: Special Victims Unit IV) Případy elitní jednotky detektivů, která se zaměřuj...
dnes 20.25
Barrandov
Bodyguard (1/6)
Vždy v první linii. Napínavý britský seriál (2018). Hrají: R. Madden, K. Hawesová, S. Rund...
dnes 23.45
ČT2
Podobné seriály
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Sobota 2. 7. 2022 Svátek má Patricie
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz