SERIÁL: Ve znamení Merkura   díl: Muzikantský celník - (1. díl)


fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Fotky    Seznam dílů    Podobné seriály    

seriál / thriller Česká republika,
1. z 5 dílůNásledující díl >

Režie:
Herci: , , , , , více...


Na celnici v Hřensku nastupuje jako elév Karel Hradilák nejmladší, třetí z generace celnické rodiny. Po počátečních problémech se mu při kontrolách konečně začne dařit a u členů kapely vracejících se ze západního Německa náhodně odhalí v saxofunu balíčky s marihuanou.
Uprav informace o dílu

Komentář k seriálu ...a výkony herců jsou povětšinou vynikající... Ale přesto jde o normalizační s*ágoru hrubého kalibru - snaha vysvětlit občanům, že imperialistické snahy z obou stran železné opony nutí režim - samozřejmě vrámci ochrany toho nejlepšího pod vedením strany a vlády, i k udávání, podlézavosti, lhaní a podvádění. Pokud bych mohl opominout ideologické zaměření, možná bych dal cca 50 %. Ovšem za cílený psychologický nátlak na diváky dávám minimum - i když vím, že herci i režisér prostě 'museli' komunistickým papalášům vyhovět, aby mohli i nadále pracovat v oboru.
Všechny komentáře k seriálu 2+ Napiš komentář k seriálu a získej DVDPopis dílu Muzikantský celník

Na praxi do celnice v Hřensku přijíždí Karel Hradilák, je už třetím z generace celníků ve své rodině. Karel na cestě do Hřenska vidí, jak na nádraží dva chuligáni obtěžují pohlednou dívku Jolanu Novotnou. Pomůže jí a ještě jí půjčí peníze, aby mohla odjet domů vlakem. Zprvu v práci Karel není moc šikovný, ale získává zkušenosti od starší kolegyně. Na celnici přijíždí ze zahraničního zájezdu jazzová kapela a pro celníky uspořádá malý koncert, který je nadšeně přijat. Karel si však všimne, že altsaxofonista jen markýruje. A protože je sám amatérským saxofonistou, vypůjčí si jeho nástroj a objeví v něm velkou dávku marihuany. Současně je nahlášena celníkům loupež cenných mincí a ti předpokládají, že se pachatelé pokusí zboží propašovat do ciziny. Za Karlem přijíždí Jolana, aby mu vrátila peníze, a ptá se, zda by tu nebylo nějaké zaměstnání. Karel jí najde místo v JZD a ubytování u dědečkova kamaráda. Jolana vytáhne Karla na tancovačku a tam uvidí dva chuligány, kteří ji obtěžovali před časem na nádraží, jak se dohadují s nějakým cizincem. Karel to ohlásí policistovi Slámovi, ale nechce, aby do věci byla zapletena i Jolana. Ta odjíždí údajně do Prahy. Krátce nato přichází zpráva, že byla zatčena parta chuligánů a s ní i Jolana pro krádež mincí... Československo1978.


Podobné seriály

Odložené případy IV (17)
(Cold Case IV) Přísun krok Při pracích na zajištění staré skládky se nalezne lidská kostr...
zítra 01.55
Nova
Nový papež (2/9)
(The New Pope) Pius XIII. ještě není mrtev, ale ať žije nový papež! Působivý italský seriá...
zítra 02.00
ČT2
Vraždy podle Agathy Christie (10)
Třetí dívka Patricia Nolletová se domnívá, že zabila člověka, a k vraždě se přiznává. Kom...
zítra 03.15
Prima
Podobné seriály
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Neděle 19. 9. 2021 Svátek má Zita
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz